Drupal Improvements (2.1.0) - en to el translation catalogue (82 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: Home
el: Αρχική

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Message
el: Μήνυμα

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Visible
el: Ορατό

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: All
el: Όλες

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Page
el: Σελίδα

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Term ID
el: ID όρου

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Desc
el: Φθί

en: Method
el: Μέθοδος

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: in
el: σε

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: E-mail subject
el: Θέμα του e-mail

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Edit vocabulary
el: Τροποποίηση λεξιλογίου

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Decimal marker
el: Χαρακτήρας υποδιαστολής

en: Form
el: Φόρμα

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Company name
el: Όνομα εταιρίας

en: Link class
el: Κλάση συνδέσμου

en: Route
el: Διαδρομή

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Default image
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Thousand marker
el: Διαχωριστής χιλιάδας

en: Display prefix and suffix.
el: Εμφάνιση προθέματος και επιθέματος.

en: Trim length
el: Μήκος αποκοπής

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Asc
el: Αύξ

en: Third party settings
el: Ρυθμίσεις τρίτων

en: Breakpoint group
el: Ομάδα σημείων διακοπής

en: Visually Hidden
el: Οπτικά Κρυμμένο

en: Link to the entity
el: Σύνδεσμος στην οντότητα
