Drupal Improvements (2.1.0) - en to eo translation catalogue (53 entries)

en: Forms
eo: Formularoj

en: Home
eo: Hejmo

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Read more
eo: Legu pli

en: Action
eo: Ago

en: Block title
eo: Titolo de la bloko

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Reset
eo: Restarigu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: none
eo: neniu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Views
eo: Vidoj

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Page
eo: Paĝo

en: Custom
eo: Propra

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Items
eo: Eroj

en: Maximum
eo: Maksimuma

en: Scale
eo: Skalo

en: Desc
eo: malkreske

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: Parent term
eo: Patra termino

en: Apply
eo: Apliku

en: Edit vocabulary
eo: Redaktu vortprovizon

en: Minimum
eo: Minimumo

en: Decimal marker
eo: Dekuma markilo

en: Route
eo: Vojo

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Contact form
eo: Kontakta formularo

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: Thousand marker
eo: Mil markilo

en: Display prefix and suffix.
eo: Montru prefikso kaj sufikso.

en: Asc
eo: kreske

en: Third party settings
eo: Agordo de eksteraj liverantoj

en: Link to the entity
eo: Ligilo al la ento
