Drupal Improvements (2.1.0) - en to jv translation catalogue (58 entries)

en: Forms
jv: Formulir

en: Home
jv: Joglo

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: Read more
jv: Candhaké

en: Action
jv: Aksi

en: Block title
jv: Judhul blok

en: File
jv: Berkas

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Depth
jv: Jerone

en: none
jv: ora ana

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: Label
jv: Judul

en: Default
jv: Gawan

en: Views
jv: View

en: View
jv: Tampilan

en: Visible
jv: Kétok

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: Before
jv: Sadurunge

en: After
jv: Sawise

en: Separator
jv: Watesan

en: All
jv: Kabèh

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Page
jv: Kācā

en: Custom
jv: Kostum

en: Term ID
jv: ID tetembungan

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Items
jv: Item

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Scale
jv: Skala

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Method
jv: Metode

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Parent term
jv: Induk tetembungan

en: Decimal marker
jv: Tandha desimal

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Default image
jv: Gambar gawan

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Contact form
jv: Formulir kontak

en: Image style
jv: Gagrag gambar

en: None (original image)
jv: Nihil (gambar asli)

en: Thousand marker
jv: Tandha ewonan

en: Display prefix and suffix.
jv: Tampilna awalan lan akhiran.

en: Trim length
jv: Kethokānā dawané

en: Link image to
jv: Tautna gambar nang

en: Nothing
jv: Ora ana

en: Asc
jv: Urut Maju
