Drupal Improvements (2.1.0) - en to oc translation catalogue (75 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Home
oc: Acuèlh

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: Action
oc: Accion

en: Block title
oc: Títol del blòt

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Depth
oc: Prigondor

en: none
oc: pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Views
oc: Vistas

en: View
oc: Veire

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: Separator
oc: Separador

en: All
oc: Tot

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Page
oc: Pagina

en: Custom
oc: Personalizat

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Items
oc: Elements

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Address
oc: Adreça

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Method
oc: Metòde

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: Sort by
oc: Triar per

en: in
oc: dins

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Parent term
oc: Tèrme parent

en: Apply
oc: Aplicar

en: Edit vocabulary
oc: Modificar lo vocabulari

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: Form
oc: Formulari

en: Edit content
oc: Modificar lo contengut

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Company name
oc: Nom de la societat

en: Link class
oc: Classa del ligam

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: Default image
oc: Image per defaut

en: Submit button text
oc: Tèxte del boton de somission

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Contact form
oc: Formulari de contact

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats

en: Display prefix and suffix.
oc: Aficha lo prefix e lo sufix.

en: Trim length
oc: Retalha la largor

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: Nothing
oc: Res

en: Master
oc: Maître

en: Link to entity
oc: Ligar a l'entitat
