Drupal Improvements (3.0.0) - en to cs translation catalogue (74 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Item
cs: Položka

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Language
cs: Jazyk

en: Action
cs: Akce

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: No
cs: Ne

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Message
cs: Zpráva

en: Depth
cs: Hloubka

en: none
cs: žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: Format
cs: Formát

en: Visible
cs: Viditelné

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Page title
cs: Název stránky

en: Custom
cs: Vlastní

en: Field name
cs: Název pole

en: Items
cs: Položky

en: Terms
cs: Termíny

en: Example
cs: Příklad

en: Method
cs: Metoda

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: in
cs: v

en: Messages
cs: Zprávy

en: Publishing options
cs: Možnosti zveřejnění

en: E-mail subject
cs: Předmět emailu.

en: Parent term
cs: Nadřazený termín

en: Edit vocabulary
cs: Upravit slovník

en: Decimal marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Company name
cs: Jméno společnosti

en: Link class
cs: Třída odkazu

en: Route
cs: Cesta

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Is one of
cs: Jeden z

en: Default image
cs: Výchozí obrázek

en: Submit button text
cs: Text odesílacího tlačítka

en: Contact form
cs: Kontaktní formulář

en: Author name
cs: Jméno autora

en: Custom label
cs: Vlastní popisek

en: HTML attributes
cs: HTML atributy

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: None (original image)
cs: Žádný (původní obrázek)

en: Thousand marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Display prefix and suffix.
cs: Zobrazit předponu a příponu.

en: Trim length
cs: Délka oříznutí

en: Link image to
cs: Odkázat obrázkem na

en: Nothing
cs: Nic

en: Hide label
cs: Skrýt popisek

en: Link to entity
cs: Odkázat na entitu

en: Third party settings
cs: Nastavení třetích stran

en: Breakpoint group
cs: Skupina breakpointů

en: Visually Hidden
cs: Skrytý vizuálně

en: Link to the entity
cs: Odkaz na entitu

en: Separate multiple classes by spaces.
cs: Jednotlivé třídy oddělujte mezerou.

en: Commented entity
cs: Komentovaná entita

en: Dialog title
cs: Nadpis dialogového okna
