Drupal Improvements (3.0.0) - en to ar translation catalogue (65 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Language
ar: اللغة

en: Action
ar: إجراء

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: No
ar: لا

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Message
ar: الرسالة

en: Depth
ar: العمق

en: none
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Views
ar: الرؤى

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: Default image type
ar: امتداد الصور المبدئي

en: Visible
ar: مرئي

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: Separator
ar: فاصل

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Custom
ar: مخصص

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Items
ar: أخبار

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Method
ar: الطريقة

en: Link text
ar: نص الرابط

en: in
ar: في

en: Messages
ar: الرسائل

en: Publishing options
ar: خيارات النشر

en: Parent term
ar: مفردة أم

en: Edit vocabulary
ar: حرر المعجم

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Decimal marker
ar: الفاصلة العشرية

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Link class
ar: صنف الرابط

en: Route
ar: الطريق

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Default image
ar: الصورة الافتراضية

en: Contact form
ar: استمارة الاتصال

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Thousand marker
ar: علامة الآلاف

en: Display prefix and suffix.
ar: عرض السابقة واللاحقة.

en: Trim length
ar: طول المقطع المشذب

en: Link image to
ar: ربط الصورة إلى

en: Nothing
ar: لا شيء

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث

en: Breakpoint group
ar: مجموعة نقاط التوقف
