Drupal Improvements (3.0.0) - en to et translation catalogue (75 entries)

en: Forms
et: Vormid

en: E-mail
et: E-post

en: Delete
et: Kustuta

en: Content
et: Sisu

en: Value
et: Väärtus

en: Item
et: Kirje

en: Type
et: Liik

en: List
et: Nimekiri

en: Subject
et: Teema

en: Language
et: Keel

en: Action
et: Tegevus

en: Block title
et: Ploki pealkiri

en: No
et: Ei

en: File
et: Manus

en: Edit
et: Muuda

en: Date
et: Kuupäev

en: Message
et: Teade

en: Depth
et: Sügavus

en: none
et: puudub

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Taxonomy term
et: Taksonoomia termin

en: Label
et: Nimetus

en: Default
et: Vaikimisi

en: Views
et: Vaated

en: View
et: Kuva

en: Format
et: Vorming

en: Visible
et: Nähtav

en: Advanced settings
et: Täpsemad sätted

en: Before
et: Enne

en: After
et: Pärast

en: Separator
et: Eraldaja

en: Page title
et: Lehe pealkiri

en: Custom
et: Kohandatud

en: Field name
et: Välja nimetus

en: Items
et: Kirjed

en: Maximum
et: Maksimum

en: Scale
et: Skaleerimine

en: Terms
et: Terminid

en: Method
et: Meetod

en: Link text
et: Lingi tekst

en: Phone number
et: Telefoni number

en: in
et: hulgas

en: Messages
et: Sõnumid

en: Publishing options
et: Avaldamise seaded

en: Parent term
et: Vanemtermin

en: Edit vocabulary
et: Muuda sõnastikku

en: Minimum
et: Miinimum

en: Decimal marker
et: Komakoha tähis

en: Edit content
et: Muuda sisu

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Company name
et: Ettevõtte nimi

en: Link class
et: Lingi klass

en: Route
et: Suund

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Is one of
et: On üks järgnevaist

en: Default image
et: Vaikimisi pilt

en: Submit button text
et: Saatmise nupu tekst

en: Contact form
et: Kontaktvorm

en: Author name
et: Autori nimi

en: Custom label
et: Kohandatud silt

en: Image style
et: Pildi stiil

en: None (original image)
et: Puudub (algne pilt)

en: Thousand marker
et: Tuhandete eraldaja

en: Display prefix and suffix.
et: Kuva eesliidet ja järelliidet.

en: Trim length
et: Lühenda pikkust

en: Link image to
et: Lingi pilt

en: Nothing
et: Mitte midagi

en: Link to entity
et: Link olemile

en: Third party settings
et: Kolmanda osapoole seaded

en: Breakpoint group
et: Murdepunkti grupp

en: Visually Hidden
et: Visuaalselt peidetud

en: Link to the entity
et: Viide olemile

en: Separate multiple classes by spaces.
et: Eralda erinevad klassid tühikutega.

en: Commented entity
et: Kommenteeritav olem
