Drupal Improvements (3.0.0) - en to gu translation catalogue (37 entries)

en: Forms
gu: પત્રકો

en: E-mail
gu: ઈમેલ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Item
gu: નંગ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Subject
gu: વિષય

en: Language
gu: ભાષા

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Block title
gu: ખંડ શીર્ષક

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Depth
gu: ઊંડાઈ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Before
gu: પહેલાં

en: After
gu: પછી

en: Separator
gu: વિભાજક

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Maximum
gu: મહત્તમ

en: Scale
gu: માપ

en: Method
gu: પદ્ધતિ

en: Link text
gu: કડી શીર્ષક

en: Messages
gu: સંદેશાઓ

en: Minimum
gu: ન્યુનત્તમ

en: Route
gu: માર્ગ

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Author name
gu: લેખકનું નામ

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી
