Drupal Improvements (3.0.0) - en to he translation catalogue (69 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: E-mail
he: אימייל

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Language
he: שפה

en: Action
he: פעולה

en: Block title
he: כותרת הבלוק

en: No
he: לא

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Message
he: הודעה

en: Depth
he: עומק

en: none
he: ללא

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Views
he: היבטים

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: Visible
he: נראה

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: Separator
he: מפריד

en: Page title
he: כותרת דף

en: Custom
he: מותאם

en: Field name
he: שם שדה

en: Items
he: פריטים

en: Maximum
he: מקסימום

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Terms
he: מונחים

en: Method
he: שיטה

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Phone number
he: מספר טלפון

en: in
he: ב

en: Messages
he: מסרים

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Parent term
he: מושג אב

en: Edit vocabulary
he: עריכת מילון

en: Minimum
he: מינימום

en: Decimal marker
he: סמן עשרוני

en: Edit content
he: ערוך תוכן

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Company name
he: שם החברה

en: Link class
he: מחלקת הקישור

en: Route
he: נתיב

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Is one of
he: הינו אחד מתוך

en: Default image
he: תמונת ברירת מחדל

en: Submit button text
he: כיתוב על כפתור הביצוע (Submit button)

en: Contact form
he: טופס יצירת קשר

en: Author name
he: שם המחבר/ת

en: Custom label
he: תווית מותאמת אישית

en: Max length
he: אורך מקסימלי

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Display prefix and suffix.
he: הצגת קידומת וסיומת

en: Trim length
he: מספר תווים להצגה

en: Nothing
he: ללא

en: Link to entity
he: קישור לישות

en: Third party settings
he: הגדרות צד שלישי

en: Link to the entity
he: קישור לישות
