Drupal Improvements (3.0.0) - en to hr translation catalogue (57 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Item
hr: stavka

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naziv

en: Language
hr: Jezik

en: Action
hr: Akcija

en: Block title
hr: Naziv bloka

en: No
hr: Ne

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Message
hr: Poruka

en: Depth
hr: Dubina

en: none
hr: ništa

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Format
hr: Oblik

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Nakon

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Items
hr: Stavke

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Method
hr: Metoda

en: Link text
hr: Tekst poveznice

en: in
hr: u

en: Messages
hr: Poruke

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: E-mail subject
hr: Naslov e-mail poruke

en: Parent term
hr: Nadređeni termin

en: Edit vocabulary
hr: Uredi rječnik

en: Decimal marker
hr: Decimalna oznaka

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Default image
hr: Zadana slika

en: Contact form
hr: Kontakt obrazac

en: Image style
hr: Stil slike

en: None (original image)
hr: Ništa (izvorna slika)

en: Thousand marker
hr: Oznaka tisućica

en: Display prefix and suffix.
hr: Prikaži prefiks i sufiks.

en: Trim length
hr: Skrati dužinu

en: Link image to
hr: Poveži sliku s

en: Nothing
hr: Ništa
