Drupal Improvements (3.0.0) - en to ku translation catalogue (39 entries)

en: Forms
ku: فۆرمەکان

en: E-mail
ku: ئیمێل

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Item
ku: دانە

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Language
ku: زمان

en: Action
ku: کردار

en: Block title
ku: ناونیشانی بلۆک

en: No
ku: نەخێر

en: File
ku: پەڕگە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Message
ku: پەیام

en: none
ku: هیچ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: Label
ku: پێناس

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: View
ku: پیشاندان

en: Format
ku: فۆرمات

en: Visible
ku: بینراو

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Items
ku: بڕگەکان

en: Maximum
ku: گەورەترین

en: Publishing options
ku: هه‌ڵبژاردنه‌کانی بڵاوکراوە‌

en: Parent term
ku: واژەی باوان

en: Minimum
ku: کەمترین

en: Contact form
ku: فۆرمی پەیوەندی

en: Image style
ku: شێوازی وێنە

en: Link image to
ku: بەستەر بۆ وێنە

en: Nothing
ku: هیچ
