Drupal Improvements (3.0.0) - en to mr translation catalogue (38 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Language
mr: भाषा

en: Action
mr: कृती

en: Block title
mr: खंड शीर्षक

en: No
mr: नाही.

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Message
mr: संदेश

en: Depth
mr: खोल

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Views
mr: याद्या

en: View
mr: बघा

en: Format
mr: रचना

en: ID
mr: आय डी

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: Example
mr: उदाहरण

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Publishing options
mr: प्रकाशित करण्यासाठीचे पर्याय

en: Minimum
mr: किमान

en: Route
mr: मार्ग

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Contact form
mr: संपर्क अर्ज

en: Third party settings
mr: थर्ड पार्टी सेटिंग्ज
