Drupal Improvements (3.0.0) - en to ro translation catalogue (70 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Language
ro: Limba

en: Action
ro: Acțiune

en: Block title
ro: Titlul blocului

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Message
ro: Mesaj

en: Depth
ro: Adâncime

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Views
ro: Vizualizări

en: View
ro: Afișează

en: Visible
ro: Vizibil

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Custom
ro: Personalizat

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Items
ro: Articole

en: Maximum
ro: Maxim

en: Scale
ro: Scalare

en: Example
ro: Exemplu

en: Method
ro: Metodă

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: in
ro: în

en: Messages
ro: Mesaje

en: Publishing options
ro: Opțiuni de publicare

en: E-mail subject
ro: Subiect e-mail

en: Parent term
ro: Părintele termenului

en: Edit vocabulary
ro: Modifică clasificare

en: Minimum
ro: Minim

en: Decimal marker
ro: Separator zecimale

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Company name
ro: Nume companie

en: Link class
ro: Clasă link

en: Step
ro: Pas

en: Route
ro: Rută

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: Default image
ro: Imagine implicită

en: Submit button text
ro: Text pentru butonul de trimitere

en: Contact form
ro: Formular de contact

en: Author name
ro: Nume autor

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Thousand marker
ro: Marcaj cifra miilor

en: Display prefix and suffix.
ro: Afișează sufix și prefix

en: Trim length
ro: Taie din lungime

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Nothing
ro: Nimic

en: Link to entity
ro: Legătură către entitate

en: Third party settings
ro: Configurări externe

en: Breakpoint group
ro: Grup de puncte de întrerupere

en: Visually Hidden
ro: Vizual Ascuns

en: Link to the entity
ro: Legătură către entitate

en: Separate multiple classes by spaces.
ro: Separați clasele multiple prin spații.
