Drupal Improvements (3.0.0) - en to sv translation catalogue (77 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: E-mail
sv: E-post

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Item
sv: Artikel

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Subject
sv: Ämne

en: Language
sv: Språk

en: Action
sv: Åtgärd

en: Block title
sv: Blocktitel

en: No
sv: Nej

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Message
sv: Meddelande

en: Depth
sv: Djup

en: none
sv: ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Views
sv: Vyer

en: View
sv: Visa

en: Visible
sv: Synlig

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: Before
sv: Före

en: After
sv: Efter

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Custom
sv: Anpassad

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Items
sv: Poster

en: Maximum
sv: Största

en: Scale
sv: Skala

en: Terms
sv: Termer

en: Example
sv: Exempel

en: Method
sv: Metod

en: Link text
sv: Länktext

en: Phone number
sv: Telefonnummer

en: in
sv: i

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Publishing options
sv: Publiceringsalternativ

en: E-mail subject
sv: Ämne för e-post

en: Parent term
sv: Ovanliggande term

en: Edit vocabulary
sv: Redigera vokabulär

en: Minimum
sv: Lägsta

en: Decimal marker
sv: Decimaltecken

en: Edit content
sv: Redigera innehåll

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Company name
sv: Företagsnamn

en: Link class
sv: Klass för länk

en: Step
sv: Steg

en: Route
sv: Rutt

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Is one of
sv: Är en av

en: Default image
sv: Standardbild

en: Submit button text
sv: Text på skicka-knapp

en: Contact form
sv: Kontaktformulär

en: Author name
sv: Författarnamn

en: Custom label
sv: Anpassad etikett

en: HTML attributes
sv: HTML-attribut

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)

en: Thousand marker
sv: Tusentalsavgränsare

en: Display prefix and suffix.
sv: Visa prefix och suffix.

en: Trim length
sv: Korta ned längd

en: Link image to
sv: Länka bild till

en: Nothing
sv: Inget

en: Link to entity
sv: Länk för objekt

en: Third party settings
sv: Tredjepartsinställningar

en: Formatted text
sv: Formaterad text

en: Breakpoint group
sv: Brytpunktsgrupp

en: Visually Hidden
sv: Visuellt dold

en: Link to the entity
sv: Länk till objektet
