Drupal Improvements (3.0.0) - en to th translation catalogue (44 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: E-mail
th: อีเมล

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Item
th: รายการ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Action
th: แอคชั่น

en: Block title
th: ชื่อบล็อค

en: No
th: ไม่

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: none
th: ไม่มี

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Views
th: ดู

en: View
th: ดู

en: Format
th: รูปแบบ

en: Visible
th: มองเห็น

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: ID
th: ไอดี

en: Before
th: ก่อน

en: After
th: หลัง

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Items
th: จำนวน

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Link text
th: ลิงค์ข้อความ

en: in
th: ใน

en: Messages
th: ข้อความ

en: Publishing options
th: ตั้งค่าการตีพิมพ์

en: Parent term
th: ลำดับชั้นของ Term

en: Minimum
th: อย่างต่ำ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Route
th: เส้นทาง

en: Is one of
th: เป็นหนึ่งใน

en: Contact form
th: แบบฟอร์มการติดต่อ

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Nothing
th: ไม่มีอะไร

en: Breakpoint group
th: กลุ่มเบรกพอยต์
