Drupal Improvements (3.0.0) - en to ur translation catalogue (36 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: E-mail
ur: برقی خط

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Item
ur: شے

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Subject
ur: موضوع

en: Language
ur: زبان

en: Action
ur: ایکشن

en: Block title
ur: بلاک کا عنوان

en: No
ur: نہیں

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Message
ur: پیغام

en: Depth
ur: گہرائی

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Taxonomy term
ur: ٹیکسانمی ٹرم

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: Views
ur: ویوز

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Format
ur: فارمیٹ

en: ID
ur: شناخت

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Items
ur: سرخیاں

en: Maximum
ur: زیادہ سے زیادہ

en: Scale
ur: سکیل

en: Minimum
ur: کم از کم

en: Route
ur: روٹ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Third party settings
ur: تیسرے فریق کی ترتیبات
