Important Notification (1.0.0) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Weight
de: Gewichtung

en: Label
de: Beschriftung

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: Type label
de: Bezeichnung eingeben

en: A unique name for this item. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
de: Ein eindeutiger Name für dieses Element. Er darf nur Kleinbuchstaben, Zahlen und Unterstriche enthalten.
