Important Notification (1.0.0) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: Text
hi: लेख

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग
