Indeed Search (8.x-1.0) - en to bn translation catalogue (38 entries)

en: Date
bn: তারিখ

en: All
bn: সমস্ত

en: Location
bn: অবস্থান

en: Israel
bn: ইসরায়েল

en: New Zealand
bn: নিউজিল্যান্ড

en: Brazil
bn: ব্রাজিল

en: Chile
bn: চিলি

en: Japan
bn: জাপান

en: Poland
bn: পোল্যান্ড

en: Portugal
bn: পর্তুগাল

en: Singapore
bn: সিঙ্গাপুর

en: Turkey
bn: তুর্কি

en: Germany
bn: জার্মানী

en: Belgium
bn: বেলজিয়াম

en: Finland
bn: ফিনল্যান্ড

en: France
bn: ফ্রান্স

en: India
bn: ভারত

en: Indonesia
bn: ইন্দোনেশিয়া

en: Ireland
bn: আয়ারল্যান্ড

en: Italy
bn: ইতালি

en: Kuwait
bn: কুয়েত

en: Luxembourg
bn: লুক্সেমবার্গ

en: Malaysia
bn: মালয়েশিয়া

en: Mexico
bn: মেক্সিকো

en: Netherlands
bn: নেদারল্যান্ড

en: Pakistan
bn: পাকিস্তান

en: Peru
bn: পেরু

en: Philippines
bn: ফিলিপাইন

en: Qatar
bn: কাতার

en: Russia
bn: রাশিয়া

en: Saudi Arabia
bn: সৌদি আরব

en: South Africa
bn: দক্ষিণ আফ্রিকা

en: Spain
bn: স্পেন

en: Sweden
bn: সুইডেন

en: Switzerland
bn: সুইজারল্যান্ড

en: United Arab Emirates
bn: সংযুক্ত আরব আমিরাত

en: United Kingdom
bn: যুক্তরাজ্য

en: United States
bn: যুক্তরাষ্ট্র
