Indeed Search (8.x-1.0) - en to jv translation catalogue (32 entries)

en: Date
jv: Tanggal

en: All
jv: Kabèh

en: Location
jv: Lokasi

en: Israel
jv: Israél

en: New Zealand
jv: Selandia Baru

en: Brazil
jv: Brasil

en: Japan
jv: Jepang

en: Poland
jv: Polandia

en: Portugal
jv: Portugis

en: Singapore
jv: Singapura

en: Turkey
jv: Turki

en: Germany
jv: Jerman

en: Canada
jv: Kanada

en: Czech Republic
jv: Republik Ceko

en: France
jv: Perancis

en: Greece
jv: Yunani

en: Hungary
jv: Hungaria

en: Ireland
jv: Irlandia

en: Italy
jv: Italia

en: Luxembourg
jv: Luksemburg

en: Mexico
jv: Méksiko

en: Netherlands
jv: Belanda

en: Norway
jv: Norwegia

en: Philippines
jv: Filipina

en: South Africa
jv: Afrika Selatan

en: Spain
jv: Spanyol

en: Sweden
jv: Swedia

en: Switzerland
jv: Swiss

en: United Arab Emirates
jv: Uni Emirat Arab

en: United Kingdom
jv: Inggris

en: United States
jv: Amerika Serikat

en: Venezuela
jv: Vénézuéla
