Indeed Search (8.x-1.1) - en to cy translation catalogue (35 entries)

en: Date
cy: Dyddiad

en: Location
cy: Lleoliad

en: New Zealand
cy: Seland Newydd

en: Brazil
cy: Brasil

en: Japan
cy: Siapan

en: Poland
cy: Gwlad Pwyl

en: Portugal
cy: Portiwgal

en: Turkey
cy: Twrci

en: Germany
cy: yr Almaen

en: Argentina
cy: yr Ariannin

en: Australia
cy: Awstralia

en: Austria
cy: Awstria

en: Belgium
cy: Gwlad Belg

en: China
cy: Tseina

en: Czech Republic
cy: Gweriniaeth Tsiec

en: Denmark
cy: Denmarc

en: Finland
cy: y Ffindir

en: France
cy: Ffrainc

en: Greece
cy: Groeg

en: Hungary
cy: Hwngari

en: Ireland
cy: Iwerddon

en: Italy
cy: yr Eidal

en: Luxembourg
cy: Lwcsembwrg

en: Mexico
cy: Mecsico

en: Netherlands
cy: yr Iseldiroedd

en: Norway
cy: Norwy

en: Russia
cy: Rwsia

en: South Africa
cy: De Affrica

en: Spain
cy: Sbaen

en: Switzerland
cy: y Swisdir

en: United Arab Emirates
cy: Emiradau Arabaidd Unedig

en: United Kingdom
cy: Deyrnas Unedig

en: United States
cy: Unol Daleithiau

en: Limit
cy: Terfyn

en: Query
cy: Ymholiad
