Indeed Search (8.x-1.1) - en to ku translation catalogue (53 entries)

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Location
ku: شوێن

en: Israel
ku: ئسرائیل

en: New Zealand
ku: نیوزیلاند

en: Brazil
ku: برازیل

en: Chile
ku: چیلی

en: Japan
ku: یابان

en: Poland
ku: پۆڵۆنیا

en: Portugal
ku: پۆرتوگال

en: Singapore
ku: سینگاپوور

en: Turkey
ku: تورکیا

en: Germany
ku: ئەلمانیا

en: Argentina
ku: ئەرجەنتین

en: Australia
ku: ئوسترالیا

en: Austria
ku: نەمسا

en: Bahrain
ku: بەحرێن

en: Belgium
ku: بەلجیکا

en: Canada
ku: کانادا

en: China
ku: چین

en: Colombia
ku: کۆلومبیا

en: Czech Republic
ku: کۆماری چیک

en: Denmark
ku: دانمارک

en: Finland
ku: فنلەند

en: France
ku: فەرەنسا

en: Greece
ku: یۆنان

en: Hungary
ku: هەنگاریا

en: India
ku: هیند

en: Indonesia
ku: ئیندونێیسیا

en: Ireland
ku: ئایرلەند

en: Italy
ku: ئیتالیا

en: Kuwait
ku: کوەیت

en: Luxembourg
ku: لوکسەمبۆرگ

en: Malaysia
ku: مالیزیا

en: Mexico
ku: مەکسیک

en: Netherlands
ku: هۆڵەندا

en: Norway
ku: نەرویج

en: Oman
ku: عومان

en: Pakistan
ku: پاکستان

en: Peru
ku: پیرو

en: Philippines
ku: فلیپین

en: Qatar
ku: قەتەر

en: Romania
ku: رۆمانیا

en: Russia
ku: ڕووسیا

en: Saudi Arabia
ku: سعوودیە

en: South Africa
ku: باشووری ئەفریقیا

en: Spain
ku: ئیسپانیا

en: Sweden
ku: سوید

en: Switzerland
ku: سویسرا

en: Taiwan
ku: تایوان

en: United Arab Emirates
ku: ئیمارات

en: United Kingdom
ku: شانشینی یەکگرتوو

en: United States
ku: وڵاتە یەکگرتووەکان

en: Venezuela
ku: ڤێنزوێیلا
