Indeed Search (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (59 entries)

en: Date
ja: 日付

en: Location
ja: 場所

en: Israel
ja: イスラエル

en: New Zealand
ja: ニュージーランド

en: Brazil
ja: ブラジル

en: Chile
ja: チリ

en: Japan
ja: 日本

en: Poland
ja: ポーランド

en: Portugal
ja: ポルトガル

en: Singapore
ja: シンガポール

en: Turkey
ja: トルコ

en: Germany
ja: ドイツ

en: Argentina
ja: アルゼンチン

en: Australia
ja: オーストラリア

en: Austria
ja: オーストリア

en: Bahrain
ja: バーレーン

en: Belgium
ja: ベルギー

en: Canada
ja: カナダ

en: China
ja: 中国

en: Colombia
ja: コロンビア

en: Czech Republic
ja: チェコ

en: Denmark
ja: デンマーク

en: Finland
ja: フィンランド

en: France
ja: フランス

en: Greece
ja: ギリシャ

en: Hungary
ja: ハンガリー

en: India
ja: インド

en: Indonesia
ja: インドネシア

en: Ireland
ja: アイルランド

en: Italy
ja: イタリア

en: Kuwait
ja: クウェート

en: Luxembourg
ja: ルクセンブルク

en: Malaysia
ja: マレーシア

en: Mexico
ja: メキシコ

en: Netherlands
ja: オランダ

en: Norway
ja: ノルウェー

en: Oman
ja: オマーン

en: Pakistan
ja: パキスタン

en: Peru
ja: ペルー

en: Philippines
ja: フィリピン

en: Qatar
ja: カタール

en: Romania
ja: ルーマニア

en: Russia
ja: ロシア連邦

en: Saudi Arabia
ja: サウジアラビア

en: South Africa
ja: 南アフリカ

en: Spain
ja: スペイン

en: Sweden
ja: スウェーデン

en: Switzerland
ja: スイス

en: Taiwan
ja: 台湾

en: United Arab Emirates
ja: アラブ首長国連邦

en: United Kingdom
ja: 英国

en: United States
ja: 米国

en: Venezuela
ja: ベネズエラ

en: Limit
ja: 制限

en: Query
ja: クエリー

en: Hong Kong
ja: 香港特別行政区

en: Keyword
ja: キーワード

en: Relevance
ja: 関連度

en: Sort By
ja: 並び替え
