Indeed Search (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Date
pt: Data

en: All
pt: Todos

en: Location
pt: Localização

en: New Zealand
pt: Nova Zelândia

en: Brazil
pt: Brasil

en: Japan
pt: Japão

en: Poland
pt: Polónia

en: Singapore
pt: Singapura

en: Turkey
pt: Turquia

en: Germany
pt: Alemanha

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Australia
pt: Austrália

en: Austria
pt: Áustria

en: Bahrain
pt: Barém

en: Belgium
pt: Bélgica

en: Canada
pt: Canadá

en: Colombia
pt: Colômbia

en: Czech Republic
pt: República Checa

en: Denmark
pt: Dinamarca

en: Finland
pt: Finlândia

en: France
pt: França

en: Greece
pt: Grécia

en: Hungary
pt: Hungria

en: India
pt: Índia

en: Indonesia
pt: Indonésia

en: Ireland
pt: Irlanda

en: Italy
pt: Itália

en: Kuwait
pt: Koweit

en: Luxembourg
pt: Luxemburgo

en: Malaysia
pt: Malásia

en: Mexico
pt: México

en: Netherlands
pt: Holanda

en: Norway
pt: Noruega

en: Oman
pt: Omã

en: Pakistan
pt: Paquistão

en: Philippines
pt: Filipinas

en: Romania
pt: Roménia

en: Russia
pt: Rússia

en: Saudi Arabia
pt: Arábia Saudita

en: South Africa
pt: África do Sul

en: Spain
pt: Espanha

en: Sweden
pt: Suécia

en: Switzerland
pt: Suíça

en: Taiwan
pt: Formosa

en: United Arab Emirates
pt: Emirados Árabes Unidos

en: United Kingdom
pt: Reino Unido

en: United States
pt: Estados Unidos

en: Limit
pt: Limite

en: Query
pt: Consulta

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Temporary
pt: Temporário
