IndieWeb (8.x-1.0-rc6) - en to cs translation catalogue (107 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: enabled
cs: zapnuto

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Private
cs: Soukromé

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Replies
cs: Odpovědí

en: yes
cs: ano

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Articles
cs: Články

en: Comments
cs: Komentáře

en: Action
cs: Akce

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Feed
cs: Zdroj

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: View
cs: Zobrazit

en: Path
cs: Cesta

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: Number of items
cs: Počet položek

en: Notes
cs: Poznámky

en: Update interval
cs: Interval obnovy

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: no
cs: ne

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Active
cs: Aktivní

en: Access denied
cs: Přístup byl zamítnut

en: Page
cs: Stránka

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Always
cs: Vždy

en: Never
cs: Nikdy

en: Feed title
cs: Nadpis zdroje

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Content field
cs: Pole obsahu

en: Items
cs: Položky

en: Next update
cs: Další aktualizace

en: %time left
cs: Zbývá: %time

en: Authored by
cs: Autor

en: Send
cs: Poslat

en: Desc
cs: Sestupně

en: Code
cs: Kód

en: General
cs: Obecné

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Other
cs: Jiné

en: Class
cs: Třída

en: Channel
cs: Kanál

en: Handler
cs: Ovladač

en: Expires
cs: Expiruje

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Tokens
cs: Tokeny

en: Feeds
cs: Zdroje

en: Sources
cs: Zdroje

en: Feed items
cs: Položky zdroje

en: Source
cs: Zdroj

en: Date field
cs: Pole pro datum

en: Moderated
cs: Moderováno

en: Changed
cs: Změněno

en: Received
cs: Přijato

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Apply
cs: Použít

en: Channel name
cs: Jméno kanálu

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Keys
cs: Klíče

en: Page not found
cs: Stránka nebyla nalezena

en: Channels
cs: Kanály

en: The directory %directory does not exist.
cs: Adresář %directory neexistuje.

en: Sending
cs: Odesílám

en: Offset
cs: Posun

en: Public key
cs: Veřejný klíč

en: Target
cs: Cíl

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Private key
cs: Soukromý klíč

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: Videos
cs: Videa

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Update items
cs: Obnovit položky

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Delete items
cs: Smazat položky

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Deleted @count posts.
cs: Smazáno @count příspěvků.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
cs[0]: Opravdu chcete smazat tuto položku?
cs[1]: Opravdu chcete smazat tyto položky?

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Comment type
cs: Typ komentáře

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Posted date of the feed item, as a Unix timestamp.
cs: Datum publikování položky zdroje, jako  časové razítko UNIX.

en: The comment type
cs: Typ komentáře

en: imminently
cs: okamžitě
