InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tags
ar: وسوم

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: ID
ar: المعرف ID

en: Never
ar: أبدا

en: Fields
ar: الحقول

en: Precision
ar: الدقة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي
