InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to az translation catalogue (12 entries)

en: Status
az: Vəziyyət

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Tags
az: Teqlər

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Name
az: Ad

en: Default
az: Susmaya görə

en: ID
az: İD

en: Never
az: Heç vaxt

en: Fields
az: Sahələr

en: Precision
az: Dəqiqlik

en: Machine name
az: Maşın adı
