InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to be translation catalogue (16 entries)

en: Status
be: Статус

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Default
be: Прадвызначана

en: 1 hour
be: 1 гадзіна

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Never
be: Ніколі

en: Fields
be: Палі

en: 1 year
be: 1 год

en: Precision
be: Дакладнасць

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Datetime
be: Дата/час
