InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to eu translation catalogue (14 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Tags
eu: Etiketak

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: 1 hour
eu: Ordu bat

en: ID
eu: IDa

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Fields
eu: Eremuak

en: Organization
eu: Erakundea

en: Machine name
eu: Makinaren izena
