InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Fields
fi: Kentät

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi
