InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to gl translation catalogue (15 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Default
gl: Predeterminado

en: 1 hour
gl: 1 hora

en: Never
gl: Nunca

en: Fields
gl: Campos

en: Precision
gl: Precisión

en: 12 hours
gl: 12 horas

en: 24 hours
gl: 24 horas

en: Machine name
gl: Nome de sistema
