InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to gu translation catalogue (11 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Never
gu: કદી નહી

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: 1 year
gu: ૧ વર્ષ

en: Precision
gu: ચોકસાઇ
