InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to he translation catalogue (15 entries)

en: Status
he: מצב

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Tags
he: תגיות

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: 1 hour
he: שעה אחת

en: Never
he: אף פעם

en: Fields
he: שדות

en: 6 hours
he: 6 שעות

en: Precision
he: דיוק

en: Organization
he: ארגון

en: Machine name
he: שם מכונה
