InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Tags
hr: Oznake

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: 1 hour
hr: 1 sat

en: Never
hr: Nikada

en: Fields
hr: Polja

en: 1 year
hr: 1 godina

en: Precision
hr: Preciznost

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv
