InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to hy translation catalogue (12 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Tags
hy: Թեգեր

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Name
hy: Անուն

en: Label
hy: Պիտակ

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Never
hy: Երբեք

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Precision
hy: Ճշգրտություն

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում
