InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Tags
id: Tag

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Never
id: Tidak pernah

en: Fields
id: Bidang isian

en: Precision
id: Ketelitian

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Datetime
id: Tanggal dan waktu
