InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Tags
ja: タグ

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Never
ja: なし

en: Fields
ja: フィールド

en: 6 hours
ja: 6時間

en: Precision
ja: 精度

en: 12 hours
ja: 12時間

en: Organization
ja: 会社

en: 24 hours
ja: 24時間

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: 30 days
ja: 30日

en: 90 days
ja: 90日

en: Datetime
ja: 日時
