InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to ka translation catalogue (9 entries)

en: Status
ka: სტატუსი

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Tags
ka: ტეგები

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Label
ka: სათაური

en: Never
ka: არასდროს

en: Fields
ka: ველები
