InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to kk translation catalogue (12 entries)

en: Status
kk: Жағдайы

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Tags
kk: Тэгтар

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Name
kk: Аты

en: Label
kk: Атауы

en: Default
kk: Стандартты

en: 1 hour
kk: 1 сағат

en: Never
kk: Ешқашан

en: Fields
kk: Өрістер

en: 1 year
kk: @count жыл
