InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to lv translation catalogue (14 entries)

en: Status
lv: Statuss

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Tags
lv: Birkas

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Label
lv: Etiķete

en: Default
lv: Noklusējuma

en: 1 hour
lv: 1 stunda

en: Never
lv: Nekad

en: Fields
lv: Lauki

en: 1 year
lv: 1 gads

en: Precision
lv: Precizitāte

en: Machine name
lv: Mašīnvārds
