InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Tags
nl: Labels

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: Never
nl: Nooit

en: Fields
nl: Velden

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: 6 hours
nl: 6 uur

en: Precision
nl: Precisie

en: Organization
nl: Organisatie

en: 24 hours
nl: 24 uur

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Datetime
nl: Datumtijd
