InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to pl translation catalogue (22 entries)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Tags
pl: Tagi

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: Never
pl: Nigdy

en: Fields
pl: Pola

en: 1 year
pl: 1 rok

en: 6 hours
pl: 6 godzin

en: Precision
pl: Dokładność

en: 12 hours
pl: 12 godzin

en: Organization
pl: Organizacja

en: 24 hours
pl: 24 godziny

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: 7 days
pl: 7 dni

en: 14 days
pl: 14 dni

en: Datetime
pl: Data i godzina

en: In seconds
pl: W sekundach

en: Authorization token
pl: Token autoryzacyjny
