InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: ID
fa: هویت

en: Never
fa: هیچوقت

en: Fields
fa: میدانها

en: Precision
fa: دقت

en: Machine name
fa: نام دستگاه
