InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Never
pt: Nunca

en: Fields
pt: Campos

en: 1 year
pt: 1 ano

en: 6 hours
pt: 6 horas

en: Precision
pt: Precisão

en: 12 hours
pt: 12 horas

en: Organization
pt: Organização

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Datetime
pt: Data e hora
