InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Tags
ru: Теги

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: 1 hour
ru: 1 час

en: Never
ru: Никогда

en: Fields
ru: Поля

en: 1 year
ru: 1 год

en: 6 hours
ru: 6 часов

en: Precision
ru: Точность

en: 12 hours
ru: 12 часов

en: Organization
ru: Организация

en: 24 hours
ru: 24 часа

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: 7 days
ru: 7 дней

en: 30 days
ru: 30 дней

en: 14 days
ru: 14 дней

en: Datetime
ru: Дата
