InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Tags
sv: Etiketter

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: 1 hour
sv: 1 timme

en: Never
sv: Aldrig

en: Fields
sv: Fält

en: 1 year
sv: 1 år

en: 6 hours
sv: 6 timmar

en: 12 hours
sv: 12 timmar

en: Organization
sv: Organisation

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Bucket
sv: Hink

en: Buckets
sv: Hinkar

en: Datetime
sv: Tidsdatum
