InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to ta translation catalogue (12 entries)

en: Status
ta: நிலை

en: Disabled
ta: செயலிலில்லை

en: Enabled
ta: செயலிலுள்ளது

en: Tags
ta: குறிச்சொற்கள்

en: Settings
ta: அமைவுகள்

en: Name
ta: பெயர்

en: Label
ta: அடையாளம்

en: Default
ta: இயல்பான

en: Never
ta: இல்லை

en: 1 year
ta: 1 வருடம்

en: Machine name
ta: இயந்திரப்பெயர்

en: Datetime
ta: தேதி நேரம்
