InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to te translation catalogue (11 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Tags
te: ట్యాగులు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: Default
te: అప్రమేయం

en: 1 hour
te: 1 గంట

en: 1 year
te: 1 సంవత్సరం

en: Precision
te: ఖచ్చితత్వం
