InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to th translation catalogue (10 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: 1 hour
th: 1 ชั่วโมง

en: ID
th: ไอดี

en: Never
th: ไม่เคย

en: Precision
th: ความละเอียด

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง
