InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Tags
tr: Etiketler

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: 1 hour
tr: @count saat

en: Never
tr: Asla

en: Fields
tr: Alanlar

en: 1 year
tr: @count yıl

en: Precision
tr: Kesinlik

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Datetime
tr: Tarih/Saat
